gpsProfesjonalne niszczenie i kasowanie danych.

W przypadku nośników optycznych CD, DVD, Blu-ray, HD-DVD oferuję zniszczenie fizyczne w taki sposób aby odczytanie danych było w 100% niemożliwe. Metoda fizyczna jest dobra także dla starych magnetycznych nośników danych FDD i taśm magnetycznych.

Jeżeli pożyczasz albo sprzedajesz komputer, bądź też inne urządzenie z danymi, zadbaj o swoje DANE !! Zwykłe usunięcie danego pliku i opróżnienie kosza nie gwarantuje, że plik zniknął na zawsze.

W przypadku twardych dysków HDD, przenośnych pamięci USB Pendrive i kart pamięci proponuję trwałe kasowanie danych przy pomocy sprawdzonych metod. Po takim usunięciu danych nośnik oczywiście wraca do zleceniodawcy. Jeżeli klient nie chce nośnika z powrotem po usunięciu plików, to oczywiście zostanie on zutylizowany.

Warto pamietać, iż zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 1 października 2001r (Dz. U. Nr 80, poz. 521) urządzenia, dyski lub inne informatyczne nośniki, zawierające dane osobowe, przeznaczone do likwidacji, pozbawia się wcześniej zapisu tych danych, a w przypadku gdy nie jest to możliwe, uszkadza się w sposób uniemożliwiający ich odczytanie.